SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond tasus aastase tüvirakkude siirdamist vajava Gretheli ja tema vanemate Inglismaale sõidu eest ning katab ka ravi ajal seal elamise kulud. Fond toetab perekonda kuni 5000 euroga.
Aastane Tootsi valla tüdruk Grethel põeb väga haruldast pärilikku ainevahetushaigust, Hurleri sündroomi, mis kahjustab kogu organismi. Kui Grethelil haigus diagnoositi, oli avaldunud juba mitu sellele iseloomulikku tunnust, sealhulgas ka mitme elundi suurenemine, kuulmislangus, lülisamba muutused ja ajukahjustus. Ravimata haigusjuhtude puhul on Hurleri sündroomiga patsientide keskmine eluiga vaid kuus kuni seitse aastat.
Haiguse progresseerumist ja tekkivaid kahjustusi on võimalik ära hoida ensüümasendusravi ja tüvirakkude siirdamisega. Gretheli juhtum on Eestis aga ainuke ning nabaväädi tüvirakkude siirdamine tuleb teha Inglismaal. Ravi õnnestumiseks on kohapeal vaja olla kuus kuni kümme kuud. Haigekassa tasub ravikulud, kuid lennukipiletid ja elamiskulud jäävad pere kanda. Sellise väljamineku jaoks Gretheli vanematel aga võimalused puudusid.
Seetõttu pöördusid nad TÜ Kliinikumi raviarsti dr K. Õunapi soovitusel Lastefondi poole. Fond tasus Gretheli ja ta vanemate 1500 eurot maksnud lennukipiletite eest ning katab igal kuul kohapealsed elamiskulud 500 euro ulatuses. Lastefond toetab Gretheli peret sihtotstarbeliste ja püsiannetajate abiga. Ühe kuu elamiskulud katab 500 euro ulatuses ka Tootsi vald.
Grethel ja ta vanemad sõitsid Inglismaale mai alguses ning praeguseks on Manchesteri Kuninglikus Lastehaiglas tehtud tüdrukule juba esimene siirdamisoperatsioon.
SA Tartu Ülikooli Kliinikumi Lastefond on laste ravitingimuste parandamiseks annetusi kogunud alates 2000. aastast ning seega üks vanimatest Lõuna-Eestis tegutsevatest heategevusfondidest. Lastefondi missioon on äratada kaaskodanikes hoolivust ja tähelepanu kõige õrnemate ja nõrgemate suhtes.