Hüvitame Aura veekeskuses toimuvate ravivesivõimlemise treeningute kulud Tartumaal elavatele lapseea liigesepõletikuga lastele ja noortele.

Tutvustus

Projekt sai alguse 2006. aastal, kui Selveri kampaania „Koos on kergem“ raames alustati annetuste kogumisega võimaldamaks lapseea liigesepõletikuga lastele tasuta ravivesivõimlemist.

Neile lastele regulaarne ravivõimlemine hea võimalus saada füüsilist koormust, samuti aitavad vesivõimlemise tunnid liigesehaigetel lastel vähendada haigusest tingitud ja vähesest kehalisest aktiivsusest tulenevaid väga tõsiseid terviseprobleeme.

Ravivesivõimlemine toimub Aura veekeskuses ning lapsed on jaotatud erinevatesse vanusegruppidesse. Tunnid koosnevad terapeutilistest harjutustest, mis parandavad noorte liigeste liikuvust, suurendavad lihasjõudu ning vastupidavust. Näiteks saavad lapsed veekeskkonnas sooritada kergeid hüppeid, joosta, mängida ning imiteerida jalgrattasõitu, mis oleks neile kuival maal liigselt koormav. Tunni lõpus võivad lapsed jääda ka basseini ujuma või palli mängima. Füsioterapeudid peavad tundide juures oluliseks siduda kasulik meeldivaga, et noored saaksid liikumisest positiivse emotsiooni.

Praegu osaleb ravivõimlemisprogrammis ca 30 last vanuses 3–18 aastat. Hooaja jooksul tuleb gruppi alati ka lapsi juurde.

2006. aasta sügisest kuni 2011. aasta kevadeni tegeles lastega füsioterapeut Margus Mustimets, 2011. aasta sügisel jätkas sama tööd füsioterapeut Maria Velgan. 2013–2014 treenis lapsi Aire Arge ning 2014–2016 füsioterapeut Annika Liiv. 2017. aasta veebruarist alustas ravivesivõimlemise juhendamisega füsioterapeut Merlin Burov. 2019. aasta sügisest viib ravivesivõimlemise tunde läbi füsioterapeut Ülle Utsal.

Maksumus

Lastefond tasub füsioterapeudi töötasu ja ujula piletid, mis teeb ühe kuu toetussummaks ~500 eurot (olenevalt osalejate arvust).

Pildid ravivõimlemisest Auras